Житомирщина. Тут все інакше. Ліси густіші, вода чистіша, а їжа… така, що хочеться говорити про неї голосно. Я приїхав сюди, щоб розібратися, що таке справжня поліська кухня. І знайшов більше, ніж очікував. Деруни не просто смажать – їх печуть. Голубці не з рисом – а з тертою картоплею. Калатуша – стара як світ, але така крута, що я не розумію, чому про неї ніхто не говорить. І тут навіть куліш готують по-іншому – з молоком. А ще на Житньому ринку я знайшов бабусю, яка 5 років тому продала мені копчену грушу. Якась магія. То що, відкриваємо справжнє Полісся? Підписуйся, бо далі ще цікавіше. #Житомирщина #ЕкспедиціяКлопотенка #Полісся #СправжняЇжа #АвтентичнаКухня #ЇжаЯкКультура ----------------------------------------------------------------------------------------------------------- 100ШОП - онлайн-ринок у тебе в телефоні https://100shop.com.ua/ Ще більше рецептів від Клопотенка: https://klopotenko.com/ Підтримати канал: https://www.youtube.com/channel/UCh6P... Підтримати популяризацію української кухні в світі: https://bit.ly/3L4DktT Мій Telegram-канал: @klopotenkofood Інстаграм: https://www.instagram.com/klopotenko?... Фейсбук: https://www.facebook.com/yevhen.klopo... Мій мерч: https://100shop.com.ua/podarunky-ta-m...
Our members Thank you, channel members!
Не тільки готую страви української кухні, а і розповідаю про їхню історію, актуальні події в Україні та моєму житті. Відео без сценарію та підготовки: тільки я, тільки камера і тільки ви. Цьом!
Осінь слід цінувати за щедрість плодів у фруктовому саду та пізній урожай овочів, які дають можливість насолодитися смачною та корисною їжею. Тому я зібрав у цьому плейлисті осінні рецепти, які зроблять ваш трохи щасливішими. Фрукти та ягоди, такі як сливи, ожина, інжир, яблука та груші, саме восени щедро дарують нам свої насичені смаки. Вони однаково підходять як для солодких, так і для солоних страв. Ви можете приготувати ідеальний грушевий пиріг чи сливовий тарт, зробити чудовий соус до м’яса з ягід або фруктів. Цвітна капуста та різноманітні коренеплоди восени знаходяться у розквіті свого смаку та ідеально підходять для запікання або додавання в ароматні супи. Проста страва, як крем-суп з топінамбура, запечена селера чи цвітна капуста з сирним соусом нагадають вам, що осіння вечеря – особливо атмосферна та смачна. Гарбуз – це особливий подарунок осені. Він радує не лише своїм солодкуватим смаком, але і яскравим кольором, що сяє у стравах та підіймає настрій. Приготуйте кекс з гарбуза, ніжний гарбузовий крем-суп чи плов в гарбузі. Осінь – це також і час, коли  всі продовжують робити заготовки на зиму, щоб потім насолоджуватися цими чудовими смаками в холодні зимові дні або восени, коли новий урожай овочів та фруктів ще не дозрів. Квашена капуста, соус ткемалі зі слив, консервовані патисони, гострі баклажани на зиму – це лише невеличка частина тих смаколиків, які ви можете приготувати восени. Ще один особливий осінній дар – це гриби. Можна ходити на тихе полювання самим чи купувати гриби на базарах і супермаркетах, смачні страви будуть на ваших столах у будь-якому разі. Крем-суп з білими грибами, ароматна грибна юшка, тушкована капуста з грибами, пироги з грибами та навіть паштет з грибів – всі ці страви точно сподобаються вам та вашим близьким. Не забувайте і про поєднання м’яса та грибів: це і смачна індичка з грибами й сиром, і жульєн з куркою і грибами, і смачні пироги з золотавою скоринкою. До речі, не забувайте про пироги. Солодкі чи солоні, вони наповнять вас домашнім затишком. Для начинки беріть яблука з корицею, солодкі груші та сливи, насичені ягоди, лісові гриби, будь-які коренеплоди, доповнюйте м’ясом та спеціями. І чудова страва вам гарантована! Але ніхто не скасовував і прості та улюблені страви, як-от: картопля по-селянськи, запечена з картоплею айва, оладки з гарбуза на безлактозному молоці, гарбузова каша чи ліниві голубці. Тож пам’ятайте, що страви з сезонних продуктів завжди максимально корисні, смачні та створюють особливу атмосферу. Що б не захотіли приготувати, додайте у ваші салати, супи, м’ясні чи рибні страви, десерти та напої хоч один осінній продукт.
Страви з овочів є основою здорового раціону сучасної людини. Адже овочі багаті вітамінами, мінеральними речовинами, і є основним постачальником клітковини для організму. До того ж низька калорійність страв з овочів, дає можливість регулювати споживання калорій і при цьому, не голодувати. Ще з дитинства, багато хто з нас не дуже люблять їсти овочеві страви, незважаючи на всю їх незаперечну користь. Але, я обіцяю, виправити ситуацію. Адже перець, брокколі, гарбуз, томати - це дуже смачно, якщо вміти готувати овочеві страви. У цьому плейлисті я зібрав найсмачніші рецепти страви з овочів. Дивіться мої відео, готуйте смачно і будьте здорові
З якими стравами у вас асоціюється українська кухня? Перше, що спадає на думку майже кожної людини, – це борщ. Так, звісно, ця страва – душа України, можна навіть сказати, що борщ тече у наших жилах. М’які та пухкі пампушки, ніжне сало, різноманітні печені з м’яса та овочів, запашна картопля – це все теж українська національна кухня. Але не треба забувати про те, що українська кухня – дуже багата та різноманітна. У цьому плейлисті ви знайдете багато відео, де розповідається, як готувати страви української кухні. Це і страви до свят – страви на Рідно, до Нового року, страви на Масницю та випічка до Спаса. Традиційні страви щедрі та різнобарвні за смаками. Якщо брати до уваги українські страви з м’яса, то найчастіше в Україні використовують свинину. Але нерідко готують страв и з курки, індички, качки або кролика. М’ясо – це і верещака, і ліниві голубці, і печеня зі свинячими ребрами, шпундра, буженина та шинка тощо. Перші страви не менш різноманітні. Як і в давнину, так і зараз українці дуже полюбляють готувати капусняк, український борщ на свинячих ребрах, рибну юшку із саламуром. Улюбленими є і кислиця, бограч, грибна юшка. Загалом, тут ціла купа смачних та поживних страв! Традиційна українська кухня просто неможлива без випічки та виробів з тіста. Це і обрядова випічка до свят – паска, рулет з маком, кіфлики чи млинці з різноманітними начинками та доповненнями. Також дуже часто українці випікають вдома хліб – це дуже і дуже смачно. А який аромат! Основними способами приготування страв української кухні вважають запікання, адже з давніх давен страви готували в основному в печі, а також варіння. Але й копчення та в’ялення м’яса, риби та овочів теж дуже розповсюджені. Українська кухня Клопотенко – це окрема чудова історія. Адже Євген Клопотенко на сьогодні – один з провідних кулінарних експертів, який поширює ідею про любов та шану до української кухні. І це вдається йому неперевершено! Старовинна українська кухня та сучасна українська кухня – ці обидві ланки нашої культури освічує кухар Євген Клопотенко. Отже, говорити про українські страви можна просто безкінечно! Але краще дивіться рецепти, готуйте та насолоджуйтеся неймовірними смаками!
Це питання "Що приготувати на вечерю?" Ми задаємо собі практично кожен день. І ще важливо, щоб приготувати швидко і просто, такий собі швидку вечерю. Іноді ми взагалі готуємо на швидку руку. Я вирішив полегшити вам життя. Тепер досить просто подивитися цей плейлист, щоб вибрати рецепти страв на вечерю, можна навіть відразу на тиждень. Обирайте: паста з морепродуктами, салат Кашик, персики з дорблю, відбивні з телятини і грибним соусом і багато ще простих і цікавих рецептів для вечері.
Що приготувати на вечерю швидко і просто? Що можна приготувати на швидку руку? На ці та всі подібні питання ви знайдете відповіді на цій сторінці. Тут зібрані найкращі смачні рецепти за 30 хвилин від Євгена Клопотенка! Такі запити дуже актуальні, адже хочеться смачно поїсти та нагодувати родину чи друзів, але при цьому не витрачати години часу на приготування. Але не варто перейматися, адже страви за 30 хвилин – це більше, ніж реально та зовсім не складно. Отож, готуємо вечерю швидко і смачно. Для цього просто чудово підходять пасти. Якщо використовувати готові магазинні макаронні вироби – то вистачить навіть і 20 хвилин. Ще й варіантів ціла купа – це може бути паста карбонара, паста больньєзе, паста з морепродуктами чи анчоусами, паста з тунцем, овочеві варіанти – паста араб’ята чи паста з баклажанами та томатами. Якщо коротше – кидайте до пасти все, що душа бажає. Буде смачно! Швидкий сніданок – це теж напрочуд легко. Невеличкий лайфхак – можна зробити заготовку сніданку звечора, тоді вранці ви витратите на приготування мінімум часу. Одними з найпопулярніших сніданків є каші, зокрема, вівсянка. Якою вона буде – солодкою чи солоною, вирішувати вам. Та порада тут приблизно така ж, як і до приготування пасти – додавайте все, що ви любите: сири, м’ясо, тунця чи притушені овочі, варення або фрукти чи йогурт. Інший популярний варіант – страви з яєць. Швидкий рецепт – це проста яєчня, яку також можна доповнити будь-чим на ваш смак. Не менш смачні й омлети, скрамбл чи яйце-пашот. Та й хрусткі грінки теж ніхто не відміняв! Та й це еще далеко не все – смачна вечеря на швидку руку може бути й навіть м’ясом чи легким супом. Дуже актуальні крем-супи, де овочі треба просто перебити з бульйоном чи водою. Легкий бульйон можна зварити дуже швидко. Також швидко запечеться й курка з овочами, якщо її нарізати невеличкими шматочками. Смачно і швидко можна приготувати гарніри – картоплю чи крупи. Деякі з них достатньо просто запарити окропом, на це піде до 5 хвилин. Також звернуть увагу на морепродукти – час їх приготування також коливається у межах 3-5 хвилин. Вауля – і швидка вечеря вже на столі!
Саме ароматна випічка здатна не тільки порадувати смакові рецептори, а й подарувати будинку особливу атмосферу затишку. Будинок завжди асоціюються з приємними і теплими спогадами, а ще з вишневими булочками або смачною шарлоткою. Звичайно, випічка - не найпростіше, що можна готувати кожен день. Але з іншого боку, пекарі ще десятки років тому примудрялися робити пишну випічку в печах або просто на каменях!
Якщо ви любите готувати, відкривати для себе нові смаки, хочете, щоб їжа приносила задоволення, а готування не забирала багато часу, то моя рубрика #ПорадиКлопотенко - саме те, що потрібно вам зараз. Як приготувати стейк або відварити яйце, як вибрати м'ясо або вибрати сковорідку, а ще багато багато корисного. Я відкритий і радий ділитися з вами всім, що знаю. Упевнений, мої поради допоможуть зробити приготування їжі - захоплюючим процесом і урізноманітнять ваші гастро пристрасті.
Українські та світові рецепти в швидкому виконанні. Кожен день одне й те саме: треба думати, що приготувати смачного, корисного і, бажано, щоб не витрачати багато часу на кухні. Впізнали себе? Саме тому я вирішив зібрати в одній добірці українські та світові страви, які просто, легко та швидко готуються. Я хочу, щоб ви не мали клопоту та урізноманітнили своє щоденне меню. Починайте ранок зі швидких та поживних сніданків. Готуйте улюблені варіації омлетів. На обід та вечерю робіть пасту карбонару та подавайте її з хрумкотним та свіжим грецьким салатом. Цей салат буде доречний і до м’яса, і риби та стане окрасою святкового столу. Звісно, без десертів я вас не залишу. У пригоді буде пухкий та ароматний вишневий пиріг. А ще заварний крем, яким можна не лише намащувати торти, додавати в тістечка, а викладати в креманки та просто насолоджуватися дивовижним ніжним смаком. Також у вас має бути рецепт універсального соусу бешамель, який додається в лазанью, пасти, різноманітні запіканки та грабени – самі вирішуйте, як використовувати. Тримайте ці швидкі рецепти в голові, коли не хочеться щось складне готувати, треба терміново нагодувати сім’ю чи завітали гості без дзвінка.